HayaL Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşım Platformu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
>>Sitemize Moderatör Alınacaktır ßæşvurularınızı ßuradan YapaßiLirsiniz ßaşvuru Yap <<
>>Sohbet ediyoruz , Konuyok ßurda TıkLa sende qeL<<
>> upLoad Téam yaKında açıLacaktır <<

ßöLüm Kuralları

YazarMesaj
SanaLBoy
Administratör
Administratör
SanaLBoy

Takımınız : ßöLüm Kuralları Fenerbahcen
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 98
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 24/06/09
Yaş Yaş : 27
Nerden Nerden : Ordu

ßöLüm Kuralları Empty
MesajKonu: ßöLüm Kuralları   ßöLüm Kuralları EmptyÇarş. Haz. 24, 2009 8:38 pm

Forumda son dönemde gördüklerimiz bir kaç yerde bize sorulan sorular
ve gelen şikayetler nedeni ile bu yazıyı yazma gereği duydum... Genel
olarak yanıt vermek istiyorum....

Her Fikirin Özgürce Yorumlanabildeiği Bir Forum Olarak Biz herkesin sesini duymak istiyoruzßöLüm Kuralları Virgul slogan atarak değilßöLüm Kuralları Virgul
bilgilendirici olanları... Bilgilendirme açısından kimin sesi olursa
olsun duymak istiyoruz ( her iletiyi kontrol etme durumumuz olduğundan
slogan şeklinde ya da fikir içermeyen türden mesajları silme hakkını
elimizde tutacağız )

Kim olursanız olun düşüncelerinizi açıklamak hakkınızdır..

Bu düşünceler eğer küfür veya birilerini veya kurumları
küçük düşürücü unsurlar içeriyorsa bunlar bizim kontrolomüzde iletiden
çıkarılır veya ********* yıldızlarla değiştirilir ve değiştirme nedeni
olarak alta not düşülür siz düzenleme saatini ve nedenini bakar
öğrenirsiniz.. Unutmayın bizde insanız sürekli aktif olamayız gözden
kaçırabiliriz ve o hataları bertaraf etmesinide biliriz. Gözümüzden
kaçan şeyler eninde sonunda bulunur ve yolu ve yordamı ile halledilir.

Neden herkesin sesini duymak?

Biz bu sesleri başkalarından duyarak yorum yapmak istemiyoruz. Duyduğumuz seslerin ne olduğunu nereden geldiğinißöLüm Kuralları Virgul neler istediğini bilmek istiyoruz. Onu oluşturan nedenleri sesi getirenin sizinle tartışmasını istiyoruz...

Açıkcası ülkemizi seviyoruzßöLüm Kuralları Virgul onun sorunlarınıßöLüm Kuralları Virgul sizlerin yani gerçek sahiplerin açıkça tartışmasını istiyoruz... Kabuğumuza çekilmek yerineßöLüm Kuralları Virgul birgün oldu bitti ile karşılaşmak yerineßöLüm Kuralları Virgul herşeyin her şekilde gözümüzün önünde olduğunußöLüm Kuralları Virgul tartışılmasını istiyoruz...

Unutmayın tartışmak insana verilen en değerli meziyetlerden biridir.
Tartışırken düşüncelerinizi öne çıkarın kişiliklerinizi değil böylece
birbirimizi anlamak daha kolaylaşacaktır...

Biz Forum olarak hiç bir düşüncenin veya Siyasi yelpazenin savunucusu
ya da yanında durma konumunda değiliz değiliz. Bu nedenle bu forumda
dikkatle izlerseniz herkes açıkca düşüncelerini ifade etmektedir. Bu böyle geldi böyle gidecektir...

Unutmayınız bunu değiştirmek isteyenler olacaktır ki olmuştur....

Bize yardımcı olmak sizinde sorumluluğunuzdadır.

Bu nedenle burada bu büyük ve değişik düşünsel yapıdaki ailenin yaşamasını sağlamaya çalışın. Bunu yaparken anlamayaßöLüm Kuralları Virgul sevmeyeßöLüm Kuralları Virgul yaşatmayaßöLüm Kuralları Virgul ve en önemlisi özverili olmaya çalışın...

İnanıyoruzki çok yakında duymadığımız bir ses kalmayacak buda bize ülkemizin sorunlarını tartışma ve onlara çözüm bulma veya alışma yolunda çok büyük bir yardımda bulunmuş olacaktır...

Forum yönetmek kolay bir iş değil (En azından bence)...

Dünyada 6.5 milyar insan yaşıyor ve 6.5 milyar karakter olduğu söyleniyor bu nedenle size biraz bilgi verelim dedik...

Sizin görmediğiniz tarafta neler oluyor...

Öncelikle biz burada tarafsız bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz... Herşeyi konuşabilirsiniz ama hiç bir şekilde hakaret içerikli kötü söz söyleyemez ve küfür edemezsiniz.

Tekrar ediyorum herşey hakkında konuşabilirsiniz ama küfür edemezsiniz.

Ama bakın şimdiye kadar neler oluyor geri planda...

Ben PKK'ya küfür ederim diyorßöLüm Kuralları Virgul biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi PKK lı olmakla suçluyor...

Ben Atatürk'e Küfür ederim diyorßöLüm Kuralları Virgul biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi taraf tutmakla suçluyor...

Ben Dine küfür ederim diyorßöLüm Kuralları Virgul biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi Dinci Yapıyor...

Ben Şeriatçılara küfür ederim diyorßöLüm Kuralları Virgul biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi Şeriatçı yapıyor...

Ben Ateistlere küfür ederim diyorßöLüm Kuralları Virgul biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi Din düşmanı ilan ediyor...

Ben Ermenilere küfür ederim diyorßöLüm Kuralları Virgul biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi Ermeni Yapıyor...

Ben Komünistlere küfür ederim diyorßöLüm Kuralları Virgul biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi Komünist yapıyor...

Ben Teröristlere küfür ederim diyorßöLüm Kuralları Virgul biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi Terörist yapıyor...

Ben bu adama küfür ederim diyorßöLüm Kuralları Virgul bana hakaret etti diyor biz burada kimse küfür edemez diyoruz. Bizi O adamın tarafını tutmakla Suçluyor...

(Bunlar gibi yüzlerce örnek var elimizde) Her düşünceyi savunanlar arasında kötü düşüncelilerin çıkabileceği gibißöLüm Kuralları Virgul her düşünceyi savunanlar arasından iyilerinde çıkacağı kesindir.

Bunları neden yazdım bu dünyada tarafsız olmak insana yüklenen en zor
görev gibi geliyor... Bazan karar vermeden iki defa veya üç defa
düşünmeyi öğrendim (Aynı yazıyı beş defa okuduğumu hatırlıyorum).

Bir tartışma anında grup halinde kötü söz ve küfür sarf edenler tek tek
uyarılırlar. Unutmayın uyarılar özeldir. Bu sadece siz ve site yönetimi
arasındadır. Uyarılarınızı sadece siz görebilirsiniz. Mod kontrolünüzü
sadece siz görebilirsiniz. Yasaklı iseniz sadece siz biliyorsunuzdur.

Bu ne demek: Sizinle birlikte kötü söz söyleyen herkes uyarılmıştır
demek: Ama siz göremiyorsunuz: Diğerleride sizin uyarılarınızı
göremiyor. Bu nedenle bize 'Onları niye uyarmıyorsunuz' demeyin...

Eğer düşünce belirtenlere alaycı bir yaklaşımla yaklaşıldığını sezinlersek bu da uyarı olarak size geri dönecektir.

Tartışmalar ve paylaşımlar başlasın artık. AlaycılığıßöLüm Kuralları VirgulVe Üyeler Arası Kısır Kişisel Saldırı Ve Muhabbetleri Bırakalım diyoruz...

Kesin Kurallar Olduğu GibißöLüm Kuralları VirgulYöneticinin İnsiyatif Almasına Bağlı Olarak Yoruma Açık Kurallarımız MevcutturßöLüm Kuralları Virgul
Amaç ; Konuların Daima Daha Sağlıklı Kalması Ve Seviyeli Olması İçin .

Ve Kurallar ;

* Türkiye LaikßöLüm Kuralları VirgulSosyal Ve Hukuk DevletidirßöLüm Kuralları VirgulSınırlarımız İçinde Bir Bütündür Ve BölünemezßöLüm Kuralları VirgulAtatürk İlkeleriyle Beraber Bu Değerlerimiz Cumhuriyetin Sarsılmaz ÖgeleridirßöLüm Kuralları VirgulBu Ögelere Kafanızdaki Ütopik Devlet Anlayışı Ve Siyasi Görüşünüzle Eleştiri Getirip Yorum YapabilirsinizßöLüm Kuralları VirgulSizden
Bu Konularda Görüşlerinizi Almak İsteriz Bu Gayet Tabii Hakkınızdır .
Ama Kalkıp Bu Değer Ve Ögelere Doğrudan Hoş Karşılanmayacak SaldırıßöLüm Kuralları VirgulHakaret Ya da Alaycı İfade Kullanmanız Hem Hukuki Bir Suç Olup Hemde Forumda Cezai Yaptırımları Beraberinde Getirir .
* 1 Kullanıcı 1 Günde En Fazla 10 Konu Açabilir ßöLüm Kuralları Virgul10'ten Fazla Açarlarsa Tek Konu Altında Konuları Birleştirilir.(Tartışma Bölümü İçin)
* Verilen Cevapların Konuyla Alakalı OlmasıßöLüm Kuralları VirgulKonuyu Amacından SaptırmamakßöLüm Kuralları VirgulBi Yerden Alıp Başka Yönlere Götürmemeniz GerekiyorßöLüm Kuralları VirgulBu Tip Durumlarda Mesajlar Konunun İçinden Direk SilinirßöLüm Kuralları VirgulVe ya Konuya Dönülmeniz Konunun İçinde Mesaj Atarak Açıkca İstenir .
*Konu İçinden Yapılmış Yorumlar Alıntılanıp ''Katılıyorum'' ''Katılmıyorum'' Ya da Sadece Smiley İçerikli Tepkiler VermeyinizßöLüm Kuralları VirgulKonuda Oylama YapmıyoruzßöLüm Kuralları VirgulVarsa Yaklaşımlarınızı Açıklamalarınızı Ve Politik Yorumlarınızı İstiyoruzßöLüm Kuralları VirgulBu Tarz Mesajlar Direk Silinecektir .
* Paylaşım İçin SağolßöLüm Kuralları VirgulBilgi İçin TeşekkürlerßöLüm Kuralları VirgulEmeğine Gibi İçeriği Desteklemeyen Yorumlarda Yine Aynı Şekilde Silinecektir .
* Kullanıcı Başına Günlük Paylaşım Sayısı Limiti 5(BEŞ)'tirßöLüm Kuralları Virgul (Tartışma Bölümü İçin )
* Haber Tadında Konuları Bu Bölüme AçmayınızßöLüm Kuralları VirgulGüncel Haberler Bölümü MevcutturßöLüm Kuralları Virgul
* Bir Üye Ve Bir Mesaj Kuralları Alenen Çiğniyor Ve Üyeleri Rahatsız EdiyorsaßöLüm Kuralları VirgulKonuda Tartışma ÇıkarmayınızßöLüm Kuralları VirgulCevap Vermeyiniz Ya da Görmezden Gelip konuya Kendi Yorumunuzu YapınızßöLüm Kuralları Virgulİşin O Kısmı Bizi İlgilendiriyor .Gereken Yapılır
* Üyeleri Tavır Ve Yorumlarından Dolayı Fişleme Ya da Yaftalama Yaparak Rahatsız Edicek Betimlemelerde BulunmayınızßöLüm Kuralları VirgulNasıl Savunma Yaparsanız YapınßöLüm Kuralları VirgulNasıl Görüş Belirtirseniz Belirtin Sonunda Kendinizi Haklı Çıkartmak Adına Kişileri Karalayıcı İthamlarda BulunamazsınızßöLüm Kuralları VirgulYaftalayıcı Sözler Kullanamazsınız .
* Konularda ''Yalan Haber'' Ya da ''Kaynaksız Haber'' Gibi Gereksiz Yorumları İstemiyoruzßöLüm Kuralları Virgulİddialara Ve Komplolara Genişlik TanıyoruzßöLüm Kuralları VirgulÖnemli Olan Kesin Doğru Ve Ya Yanlış Olması Değil Sağlıklı Olması Ve Bir Temele DayanmasıßöLüm Kuralları Virgul
* Bölüm İçinde Flood YapmayınızßöLüm Kuralları VirgulYazmak İstedikleriniz Olduğunda Düzenle Butonunu Kullanınız .

ßöLüm Kuralları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ßöLüm KuraLLarı
» ßöLüm KuraLLarı
» Sohßet edeLim ßöLüm KuraLLarı
» ßöLüm kuraLLarıı
» Moderatör ßaşvuru Kuralları